Úvodní stránka > Ostatní věci > Dýmky > Jak vyčistit vodní dýmku

Jak vyčistit vodní dýmku

Jak vyčistit vodní dýmku
Přidal: Losík
Vloženo: 2008-12-22 21:43:02
Hodnocení: 6.25% (32)
Příspěvků: 32
Zobrazeno: 185603

Popis jak vyčistit tělo i karafu a kalíšek vodní dýmky.

Postup

Kalíšek nejprve vytřeme ubrouskem, připečené zbytky je nejlepší vyškrábat kleštičkama a pak vypláchnout.

Tělo dýmky stačí protáhnout tenkou štětkou a vypláchnout. Vnitřek těla poměrně dost oxiduje a proto je třeba oxid odstranit.

Časem se zanese karafa, což není hezké na pohled ani na chuť dýmky. Někdy stačí napustit karafu na několik hodin jarem a vodou. Silnější nános je potřeba odstranit fyzicky, nejlépe dát do karafy trochu vody a písku, a krouživými pohyby se nános lehce sedře. Místo písku můžeme použít i natrhané noviny.

Pozor!! nikdy neproplachujte původní hadici, jsou v ní namotané noviny sloužící jako filtr kouře, pokud je namočíte, budou Vám litat z hadice cucky.

Co budete potřebovat
  • kleštičky
  • ubrousky
  • písek
  • noviny
  • štětku
Všechny obrázky
Jak vyčistit vodní dýmku
Jak vyčistit vodní dýmku
Odkazy na externí zdroje


Diskuze

 znám to / Májka / 22. 12. 2008 - 22:12:54
Já to tak dělám taky, ale né že by mě to bavilo. Že:)
 čištění šlaufu? / Afroman / 25. 09. 2010 - 13:21:34
jak se teda dá vyčistit šlauf? :( již jsem ho několikrát propláchl vodou a řádně usušil a rozdíl se mi nezdá patrný. řešil jsem to s jednim člověkem z čajovny a ten řikal že je proplachujou, horizontálně pověsej a daj do tepla. vždycky v tom je jinak strašně moc bordelu po pár vodnicích natož po množství co stíhám já...
 ? / Somi / 27. 09. 2010 - 15:15:51
jedinej odkaz na čištění dýmky co sem našla :) heureka!Ani sem nedoufala, tak sem zas o něco chytřejší. Ale stejně mi připadá jako blbost nečitit hadici. Právě když sem jí neprotáhla vodou a to důkladně, tak nám lítal do pusy kde jakej sajrajt. Takže se jí snažim spíš čistit, ale doufala sem že je na to nějakej fígl...no nic tak aspoň nejsem jediná kdo to proplachuje vodou :)
 dymka / neumann / 15. 10. 2010 - 23:52:57
nejlepsi je opatrit si hadici z prave velbloudi kuze,vevnitr nejsou zadne papiry ani zelezne spiraly a cisti se pomerne jednoduchym zpusobem a to tak,ze ji pouze vyluxujete luxem.jelikoz jezdim kazdy mesic do egypta,mohu za velmi solidni cenu opatriti.a take privezt tabaky a vse,co se k dymce pouziva.hezky den vsem.ROFL

Napište Váš názor nebo zkušenost stímto postupem

Nadpis
Text zprávy

Vaše jméno
Váš email


jen hlasovatOpište prosím text z obrázku
(velká písmena)
control code
Přridavani nových prispevku bylo docasne zastaveno.